Trwają zapisy na 32. Bieg Niepodległości

Już za niespełna trzy tygodnie ulicami miasta przebiegną tysiące chętnych, którzy w szczególny sposób chcą upamiętnić dzień odzyskania przez Polskę Niepodległości. 11 listopada, w dzień narodowego święta, odbędzie się kolejny,  32. Bieg Niepodległości.

Medal dla każdego

Zapisy ruszyły dopiero niedawno, a chętnych już jest ponad siedem tysięcy osób. Takie optymistyczne wieści przekazali w poniedziałek organizatorzy biegu. Liczącą dziesięć kilometrów trasę przemierzą najwytrwalsi biegacze. Jak wynika z zapowiedzi, każdy z nich otrzyma specjalnie na tę okazję przygotowany pamiątkowy medal. O symbolicznym trofeum mówiła między innymi wiceprezydent miasta, Renata Kazanowska.

Jak przyznała wiceprezydent, tegoroczny medal ma wyjątkową formę. Umieszczono na nim wizerunek orła w koronie, który bierze Polskę pod swoje skrzydła. Królewski ptak zapewnia krajowi osłonę, ochrania go przed niebezpieczeństwem. Kazanowska wyraziła nadzieję, że ten metaforyczny wizerunek połączy się z towarzyszącą wydarzeniu ideą i pozwoli wszystkim z odwagą, ale i refleksją, spojrzeć w przyszłość.

Na temat zbliżającego się wielkimi krokami wydarzeniu mówił również szef imprezy, Marek Tronina. Jak powiedział, wszyscy zaangażowani w organizację biegu spodziewają się, że będzie to najradośniejsze i najbardziej pozytywne wydarzenie w ciągu całego święta.

Zamknięcie warszawskiego cyklu

32. Bieg Niepodległości to ostatnie wydarzenie z Warszawskiej Triady Biegowej. Wcześniej w tym roku warszawianie mogli kibicować sportowcom podczas Biegu Powstania Warszawskiego i Biegu Konstytucji 3 Maja. Odpowiedzialnymi za organizacje całego cyklu są Fundacja Maraton Warszawski oraz oddział Ratusza Aktywna Warszawa.

Zainteresowani uczestnictwem w imprezie mogą zgłaszać swój udział do czwartku 10 listopada za pośrednictwem strony internetowej. Biuro zawodów zlokalizowane w CH Arkadia przyjmie takie deklaracje w dniach od 08 do 10 listopada. Ci, którzy na wydarzenie przybędą spoza Warszawy, będą mogli zgłosić swój udział w dniu samego biegu.