Tragiczny wypadek w Saskiej Kępie: Rowerzysta potrącony przez samochód

Potężne zderzenie miało miejsce na Saskiej Kępie, gdzie kobieta kierująca samochodem osobowym zderzyła się z rowerzystą. Nieszczęsny rowerzysta został natychmiastowo przewieziony do szpitala na dalsze badania i leczenie.

Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl, szczegółowo opisał przebieg zdarzenia. Kierująca autem marki Peugeot nieprawidłowo pokonała przejazd rowerowy z przejściem dla pieszych, znajdujący się na ulicy Paryskiej, co doprowadziło do potrącenia rowerzysty. Po tym tragicznym incydencie, kierowca straciła kontrolę nad pojazdem, zjechała z drogi, przewróciła kilka słupków aż ostatecznie zatrzymała się na obszarze zieleni, uderzając masywnie w latarnię. Efektem tego były poważne szkody w strefie przedniej samochodu, włączając rozbicie szyby. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe – policja, zespół ratownictwa medycznego oraz nadzór ruchu Miejskich Zakładów Autobusowych – podsumował Artur Węgrzynowicz.

Komenda Stołeczna Policji potwierdziła to zdarzenie. Małgorzata Wersocka, pracownik działu prasowego tej instytucji, przekazała informacje potwierdzające trzeźwość zarówno kierującej samochodem jak i poszkodowanego rowerzysty. Podkreśliła także fakt, że poszkodowany rowerzysta został już przetransportowany do szpitala na dalszą opiekę medyczną.