Tragiczna śmierć dwóch mężczyzn w domu jednorodzinnym w Piastowie – dochodzenie w toku

W smutny sposób zakończył się poniedziałek 11 grudnia dla mieszkańców Piastowa. W jednym z budynków mieszkalnych typu jednorodzinnego, który usytuowany jest przy ulicy Grunwaldzkiej, znaleziono ciała dwóch mężczyzn. Natychmiast po odkryciu tego druzgocącego wydarzenia, wezwano odpowiednie służby. Chociaż na początku sugestie wskazywały, że przyczyna śmierci mogła być związana z zatruciem tlenkiem węgla, pomiary wykonane przez strażaków nie potwierdziły obecności tej substancji. Badanie tej sprawy jest obecnie prowadzone przez prokuraturę.

Tego tragicznego dnia, w domu jednorodzinnym położonym na ulicy Grunwaldzkiej w Piastowie, miejscowości położonej niedaleko Warszawy, odkryto ciała dwóch mężczyzn, których wiek przekraczał 30 lat. Po godzinie 11:00 rano, Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie otrzymali zgłoszenie o tym zdarzeniu. Ustalono, że strażnicy udali się na miejsce z powodu podejrzeń, iż ofiary mogły umrzeć w wyniku zatrucia tlenkiem węgla.

Nasz personel został natychmiast wysłany na miejsce. Działania podjęte przez strażaków obejmowały wykonywanie pomiarów, które miały na celu potwierdzenie lub wykluczenie obecności tlenku węgla. Jednakże, pomimo wstępnych przypuszczeń, pomiary nie wykazały obecności tej substancji – powiedział Karol Kroć, reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie. Bieżące postępowanie jest teraz prowadzone przez organy ścigania i prokuraturę.