Tragedia na warszawskim Mokotowie: Kierowca autobusu oskarżony o zabicie przechodnia

Akta oskarżenia wobec 43-letniego mężczyzny, kierującego miejskim autobusem, złożono w Sądzie Rejonowym dla Warszawy – Mokotowa. W grudniu ubiegłego roku przyczynił się on do śmierci starszej pani, którą potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kobieta nie przeżyła obrażeń i zmarła cztery dni po tragicznym zdarzeniu w szpitalu.

Na początku grudnia 2022, dokładnie 1 dnia tego miesiąca, na terenie warszawskiego Mokotowa miało miejsce to smutne wydarzenie. Mężczyzna prowadzący autobus linii numer 131 jechał ulicą Gagarina i w trakcie skrętu w prawo w ulicę Czerniakowską, potrącił przechodzącą przez pasy starszą panią. W wyniku zdarzenia kobieta została poważnie ranna i natychmiast przetransportowana do najbliższego szpitala.

Pomimo wysiłków lekarzy, emerytka zmarła 5 grudnia 2022 roku. Sprawą śmierci kobiety zajęła się Prokuratura Rejonowa Warszawa – Mokotów. Kierowcy autobusu, w wieku 43 lat, postawiono zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym zgodnie z artykułem 177 paragraf 2 Kodeksu karnego.