Tragedia na Pradze. Zmarł mężczyzna, który przewrócił się na chodniku

Gołoledź, która dzisiaj pojawiła się na ulicach Warszawy, jest zjawiskiem daleko bardziej niebezpiecznym od śnieżycy. Śliskie ulice i chodniki sprawiają, że zarówno piesi, jak i kierowcy nie są w stanie kontrolować swoich ruchów. Śliska nawierzchnia doprowadziła do tragedii na jednym z warszawskich osiedli. 38-letni mężczyzna niefortunnie przewrócił się na chodniku i zmarł.

Dwie ofiary gołoledzi w Polsce

Mieszkaniec Warszawy jest już drugą ofiarą gołoledzi w Polsce. Do podobnej tragedii doszło we Wrocławiu, gdzie na chodnik upadł 66-letni mężczyzna i także zmarł. W obu przypadkach okoliczności bada policja. Bardzo prawdopodobne, że 38-latek podczas upadku uderzył się w głowę i doznał poważnych obrażeń, które zakończyły się śmiercią mężczyzny.

Trudna sytuacja na chodnikach sprawia, że powraca temat odśnieżania i posypywania chodników piaskiem lub solą. Ludzie zastanawiają się, do kogo należy ten obowiązek. Przepisy mówią jasno, że za odśnieżanie odpowiada właściciel lub zarządca nieruchomości. Gmina odpowiada za odśnieżanie, gdy między chodnikiem a działką znajduje się pas zieleni.