Badania krwi w domu Warszawa – wykonaj badania we własnym domu

Planujesz wykonanie badań krwi w celu skontrolowania swojego stanu zdrowia? Mieszkając w Warszawie, nie musisz udawać się do stacjonarnego punktu. W ramach usługi ALAB w domu wykwalifikowane personel medyczny może przyjechać do Ciebie i pobrać próbkę krwi w komfortowych warunkach. Dowiedz się, jak wyglądają badania krwi w domu w Warszawie, jak możesz skorzystać z usługi i jak przygotować się do badań, aby wyniki były wiarygodne.

Badania krwi w domu w Warszawie – dla kogo?

Z usługi ALAB w domu mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy Warszawy, którzy chcą wykonać badania krwi w ramach profilaktyki zdrowia, kontrolowania przebiegu leczenia choroby bądź postawienia wstępnej diagnozy przyczyn występujących dolegliwości. Badania krwi w domu w Warszawie mogą okazać się komfortowym rozwiązaniem przede wszystkim dla:

  • osób w podeszłym wieku oraz schorowanych, które samodzielnie nie mogą dostać się do Punktu Pobrań;
  • osób o ograniczonej mobilności, np. z powodu niepełnosprawności;
  • dzieci, które stresują się wizytami w placówkach medycznych (badania krwi w domu realizowane są u dzieci od 5. roku życia);
  • osób dysponujących małą ilością czasu, np. z powodu nadmiaru obowiązków zawodowych.

Jak umówić się na badania krwi w domu w Warszawie?

Chcesz zdecydować się na badania krwi z dojazdem do pacjenta w Warszawie? Wystarczy, że w tym celu odwiedzisz stronę ALAB w domu Warszawa. Zobaczysz listę dostępnych badań i pakietów badań wraz z cennikiem.

Po wybraniu interesujących Cię badań wypełnij formularz elektroniczny bądź zadzwoń pod podany numer telefonu i umów się na wybrany termin. Płatności za badania dokonasz w dniu ich wykonania – gotówką lub kartą.

Badania krwi w domu Warszawa – jak to wygląda?

W umówionym terminie przyjedzie do Ciebie wykwalifikowana pielęgniarka, która będzie wyposażona w niezbędny sprzęt oraz środki bezpieczeństwa. Po przygotowaniu stanowiska pobierze próbkę krwii w bezpiecznych i komfortowych dla Ciebie warunkach.

Próbki materiału, tj. krew i ewentualnie przygotowane wcześniej przez Ciebie próbki moczu i kału, zostaną przetransportowane do laboratorium z zachowaniem wymaganych standardów jakości.

Przygotuj się do pobrania krwi

Przed pobraniem krwi każdy pacjent powinien przygotować się do badania. Nie wymaga to jednak dużego wysiłku i nie powinno sprawić nikomu problemu. O czym pamiętać przed pobraniem krwi?

  • Bądź na czczo, ostatni posiłek zjedz 8–12 godzin przed pobraniem krwi. Rano przed badaniem możesz wypić jedną szklankę wody niegazowanej.
  • Wyśpij się i wypocznij, na 24 godziny przed badaniem unikaj intensywnej aktywności fizycznej. Badania krwi wykonuje się w godzinach porannych, między 7 a 9.
  • Nie spożywaj alkoholu na 2–3 dni przed badaniem. W tym czasie unikaj także innych używek i ogranicz picie kawy.
  • Przed badaniem nie przyjmuj porannej porcji leków, chyba że Twój lekarz dał Ci innej zalecenia. Jeśli według zaleceń lekarza powinieneś przyjąć leki przed pobraniem krwi, poinformuj o tym pielęgniarkę.
  • 15 minut przed badaniem odpocznij w pozycji siedzącej.

Brak czasu lub trudności w przemieszczaniu się nie muszą oznaczać rezygnacji z troski o swoje zdrowie. Rozwiązaniem może być usługa ALAB w domu w Warszawie.