Terapiobus z bezpłatnym wsparciem psychologicznym zawita do Warszawy

10 września na placu przed Pałacem Kultury i Nauki w stolicy Polski zagości Terapiobus. Jest to mobilna jednostka oferująca darmowe konsultacje psychologiczne, która stanowi część nowej edycji kampanii społecznej organizowanej przez Fundację „Terapia to NIE WSTYD”. Głównym celem tej kampanii jest walka z samobójstwami pod hasłem „Życie ma sens” oraz promocja profilaktyki zdrowia psychicznego.

Nie tylko konsultacje będą dostępne dla wszystkich odwiedzających Terapiobus. Przewidziano także serię paneli dyskusyjnych mających na celu podkreślenie znaczenia dbałości o zdrowie psychiczne i zwrócenie uwagi na problem samobójstw.

Prezes Fundacji „Terapia to NIE WSTYD”, Anna Węgrzyn, zachęca do bycia czujnym wobec osób w naszym otoczeniu, które mogą zmagać się z myślami samobójczymi. Zwraca uwagę na fakt, że wszyscy możemy spotkać taką osobę wśród naszych przyjaciół, rodziny czy sąsiadów. Podkreśla również, jak ważne jest okazywanie empatii i wsparcia osobom w kryzysie, a gdy sytuacja wydaje się przekraczać nasze możliwości, powinniśmy bez obaw polecać skorzystanie z pomocy specjalisty.