Ośrodek leczenia narkomanii – pomoc w zasięgu ręki koło Warszawy

Leczenie narkomanii jest tym, czego wiele uzależnionych osób potrzebuje, aby położyć kres temu, co niszczy marzenia i życie. Rezygnacja z nałogu wymaga również leczenia jego przyczyn, które wykraczają poza samo branie narkotyków. Trudno to zadanie wykonać bez specjalistycznej pomocy medycznej. Dlatego na profesjonalne wsparcie można liczyć w ośrodku leczenia narkomanii OD-NOWA niedaleko Warszawy.

Kiedy narkoman musi trafić do zamkniętego ośrodka?

Nie wszyscy uzależnieni od narkotyków są w stanie kontrolować swój nałóg przy psychoterapii i dobranym leczeniu farmakologicznym. Wiele osób traci kontrolę nad własnym życiem i zaczynają dostosowywać swoją codzienność do jednego celu: zażyć narkotyk. W takich przypadkach pobyt narkomana w klinice leczenia uzależnień staje się koniecznością, która gwarantuje bezpieczeństwo zarówno dla samej chorej osoby, jak i dla jej rodziny.

Na pobyt w ośrodku leczenia narkomanii powinny zdecydować się osoby, które:

  • całkowicie zmieniają swoją rutynę dnia, lekceważą obowiązki, odmawiają jedzenia, spania, zaniedbują pracę, nie uczestniczą w rodzinnych spotkaniach;
  • wstydzą się swoich czynów;
  • nie potrafią rozmawiać z bliskimi o swoim problemie;
  • często kłamią i szukają wymówek, by wytłumaczyć swoje zaniedbania;
  • stają się bardziej agresywne;
  • nie dbają o siebie;
  • tracą na wadze i często zapadają na różne choroby z powodu obniżonej odporności;
  • potrafią wyjść i nie wrócić do domu przez kilka dni;
  • są w stanie popełnić drobne przestępstwa w desperacji z braku pieniędzy na narkotyki;
  • szukają „wsparcia” u członków rodziny, ale tylko w formie prośby o pieniądze lub jedzenie.

Tak drastyczne zmiany w zachowaniu pokazują, że uzależniony od narkotyków nie może sam wyjść z nałogu.

Ośrodek leczenia narkomanii blisko Warszawy – jak pomoże osobie uzależnionej?

W zacisznej okolicy blisko lasu w Ostrówku znajduje się klinika OD-NOWA. To ośrodek leczenia narkomanii koło Warszawy, który zapewnia specjalistyczne leczenie osób z problemami uzależnień. Oferuje różnorodne usługi, od diagnozy po leczenie rehabilitacyjne dla osób uzależnionych od narkotyków. Wszyscy specjaliści w tym miejscu współpracują ze sobą, aby zapewnić pacjentom program leczenia, który często obejmuje psychoterapię, psychoedukację, spotkania z terapeutami uzależnień, zajęcia relaksacyjne, a nawet leki pomagające w procesie detoksykacji.

Psychoterapia – leczenie narkomanii

Leczenie narkomanii wymaga odpowiedniej obserwacji psychologicznej lub psychiatrycznej. Zalecane jest uczestniczenie w psychoterapii indywidualnej lub grupowej.

Podczas pobytu w zamkniętym ośrodku zapewnia się odpowiednią opiekę i skuteczne leczenie objawów odstawienia narkotyków. Specjaliści ośrodka OD-NOWA rozumieją trudności, z jakimi borykają się osoby, które chcą przestać brać narkotyki. Oferują różnorodne formy wsparcia dla pacjentów i ich rodzin, które pomogą zapobiegać nawrotom uzależnienia.

Pobyt w takim miejscu zapewnia nie tylko kontrolę przez całą dobę. Gwarantuje także wsparcie i motywację w walce z nałogiem, w rozwijaniu praktycznych umiejętności radzenia sobie z głodem narkotykowym, dbaniu o stan zdrowia psychicznego i w prowadzeniu zdrowego stylu życia. Wszystko po to, aby skutecznie osiągnąć zamierzone cele.