Szpital na Żelaznej w Warszawie ponownie certyfikowany jako "Szpital Przyjazny Dziecku"

Stołeczny magistrat poinformował o przyznaniu certyfikatu “Szpital Przyjazny Dziecku” dla ginekologiczno-położniczego szpitala na warszawskiej Żelaznej. Jest to kolejna tak prestiżowa nagroda dla tej jednostki medycznej.

Inicjatywa “Szpital Przyjazny Dziecku”, mająca na celu promowanie właściwego karmienia niemowląt, została zapoczątkowana w 1992 roku. Za jej powstanie odpowiadają Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) oraz Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Certyfikat w Polsce przypisuje Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią, działając na zlecenie UNICEF i WHO. W tym roku przypada 30-lecie od chwili, kiedy Szpital św. Zofii w Warszawie, jako pierwszy w stolicy i jeden z pierwszych w kraju, zdobył tytuł “Szpitala Przyjaznego Dziecku”.

Radosna nowina dla przyszłych matek dotyczy faktu, iż szpital na ulicy Żelaznej zapewni nie tylko doskonałą opiekę medyczną, lecz także ludzką życzliwość i szacunek. Szpital św. Zofii, na podstawie opinii pacjentek, został uhonorowany miejscem w pierwszej dziesiątce najlepszych placówek w kraju wg rankingu fundacji “Rodzić po Ludzku”. Wciąż aktualnym dowodem na zadowolenie pacjentek jest fakt, że to właśnie w tym szpitalu przyszło na świat najwięcej dzieci w Polsce w ubiegłym roku. Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, wyraził swoją gratulacje i podziękowania dla personelu medycznego za ich trud.