Świąteczny autobus już jeździ po ulicach stolicy

Warszawa przywitała specjalny autobus urządzony w świątecznym stylu, który na zewnątrz udekorowany jest w kolorowych ozdobach. Autobus harmonizuje kolorystyką z tramwajem i metrem zimowym, co teoretycznie powinno wprowadzić pasażerów w atmosferę świąteczną. Jednakże, rzeczywistość pokazuje, że efekt ten jest nieco ograniczony ze względu na brak dekoracji wewnątrz pojazdu.

Tradycja zdobienia warszawskiego autobusu na Święta to coś, co stołeczni mieszkańcy oczekują każdego roku. Tegoroczna edycja tego wyjątkowego pojazdu rozpoczęła swoje kursy w czwartek, 7 grudnia. Autobusem, którym mieszkańcy mogą podróżować tej zimy, jest elektryczny Solaris Urbino 18 o numerze bocznej 5899. Miejskie Zakłady Autobusowe zaplanowały trasy tego autobusu tak, aby obsługiwał linie numer 128, 175 i 503. Jazdy tym przystrojonym autobusem będą możliwe aż do 6 stycznia 2024 roku.

Dla tych, którzy pragną uwiecznić ten niezwykły autobus na zdjęciach, zalecamy robienie tego w godzinach porannych. Czystość pojazdu jest trudna do utrzymania przez cały dzień ze względu na błoto, wodę i śnieg, które są obecne na drogach, co powoduje, że do godzin popołudniowych autobus jest mocno zabrudzony. Dodatkowo, wielu pasażerów wyraziło swoje rozczarowanie brakiem dekoracji świątecznych wewnątrz autobusu.