Świąteczna akcja w stolicy – wolontariusze poszukiwani na Warszawską Wigilię z Dostawą

W tym roku święta mają być radosne dla wszystkich mieszkańców stolicy. Ogłoszono nabór ochotników do pełnienia roli wolontariuszy w dzień wigilijny. Do udziału w akcji zaprasza Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydent miasta Warszawa.

Posiłek wigilijny do rąk własnych

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykle ważny nie tylko w kulturze chrześcijańskiej, ale i polskiej tradycji. Wigilijna kolacja od stuleci kojarzona jest z ciepłem domowych spotkań i wspólnego spożywania świątecznej kolacji przygotowanych wcześniej tradycyjnych potraw. Niestety, w związku z ciężką sytuacją wielu mieszkańców stolicy, nie każdy może pozwolić sobie na uroczyste obchody świąt. Dziś jest takich osób więcej niż jeszcze przed dwoma laty. W związku z panującą pandemią wiele osób straciło pracę w efekcie czego, ich sytuacja materialna uległa znacznemu pogorszeniu. Także wielu seniorów, obawiając się o swoje zdrowie, nie opuszcza swoich domów.

Warszawska Wigilia z Dostawą to wspólna akcja zorganizowana przez władze miasta i Fundację Wolne MiejsceDo jej sprawnego przeprowadzenia potrzeba pomocy około 400 wolontariuszy. 100 osób zajmować się będzie pakowaniem paczek żywnościowych, a 300 kolejnych z własnym środkiem transportu będzie potrzebnych do rozwiezienia blisko 1600 świątecznych posiłków.

Jak można zgłaszać gotowość do pomocy?

Ci, którzy chcą pomóc tym w największej potrzebie poczuć radość i magię świąt, władze miasta i Fundacja Wolne Miejsce zachęcają do przesyłania zgłoszeń przez stronę www.ochotnicy.waw.pl lub na adres e-mail [email protected].

Także inne miasta w Polsce organizują specjalne świąteczne akcje, które mają przynieść w tym niezwykłym czasie radość osobom starszym. O tych niezwykłych inicjatywach również warto przeczytać.