Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego – nagrody za rok 2021 przyznane!

Znany już laureatów ogólnopolskiego konkursu Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się inicjatorzy różnych programów, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach w kraju oraz propagatorzy bezpiecznej jazdy.

Dla bezpiecznej jazdy

Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego to wydarzenie organizowane co roku przez organizację o takiej samej nazwie. Od 11 lat do udziału w konkursie wybierane są odpowiedzialne za kolejne, związane z tematem wydarzenia, organizacje, firmy i osoby. Jury wybiera finalistów kategoriach: Organizacja Pozarządowa, Osoba, Media, Firma oraz Instytucja Publiczna (w tym roku pominięta z uwagi na małą liczbę propozycji).

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród miało miejsce w czwartek 25 listopada w siedzibie Banku Polskiego w Warszawie.

Kogo nagrodzono za rok 2021?

Wśród zwycięzców tegorocznego plebiscytu znaleźli się:

  • stowarzyszenie MotoPozytywni Trójmiasto w kategorii Organizacja Pozarządowa Roku 2021
  • ratownik medyczny Marcin “Borkoś” Borkowski w kategorii Osoba Roku 2021
  • stacja Polskie Radio Kierowców w kategorii Media Roku 2021
  • firma Arval Service Lease Polska w kategorii Firma Roku 2021

Przyznano także wyróżnienie, które w tym roku przypadło Markowi Dworakowi, prowadzącego program Jedź Bezpiecznie na antenie TVP Kraków. Wręczono także nagrodę specjalną, stanowiącą uhonorowanie całokształtu prowadzonej działalności. Otrzymał ją Andrzej Gregorczyk, jeden z założycieli Global Road Safety Partnership i Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego.

Wśród kandydatów do wyżej wymienionych nagród znaleźli się między innymi: grupa Kierowcy Dzieciom, stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, Waldemar Kuliński, Dominik Grabowski, portal moto.pl oraz smartride.pl. Nominowane firmy to PKN Orlen, a także Volvo Poland.