Schronisko na Paluchu stworzy przestrzeń dla psich seniorów

Schronisko na Paluchu wzbogaci się o ważny budynek. O jego przeznaczeniu zdecydowano już na etapie planowania. Na terenie placówki powstaje nowa geriatria dla psów, w której opiekę ma znaleźć ponad 70 bezdomnych zwierząt. Wykonawca prac, firma Drozda Construction, będzie również odpowiedzialna za zaprojektowanie budynku administracji.

Więcej przestrzeni i lepsza opieka

Schronisko na Paluchu rozpoczyna prace nad utworzeniem nowego budynku dla starszych psów. Wymagający szczególnej uwagi i troski psi seniorzy zyskają przestronne sale, doskonale skomunikowane z funkcjonującym na terenie schroniska szpitalem. Zwierzęta mają mieć również zapewniony swobodny dostęp do trawiastego wybiegu, wyposażonego w place zabaw. Pojawią się tunele, kładki, leżaki i wiele urządzeń sprzyjających aktywności czworonogów.

W piętrowym budynku znajdzie się również miejsce dla suk ze szczeniętami, przewidziano także pomieszczenia dla psów z problemami natury behawioralnej. Na miejscu funkcjonować mają gabinety weterynaryjne, sala zabiegowa, sale rehabilitacyjne. Nie zabraknie oczywiście pomieszczeń służących pielęgnacji i kąpieli zwierząt.

Wszystko dla dobra zwierząt

Jak poinformowały władze miasta, przy planowaniu prac rozbiórkowych, które poprzedzają budowę nowego pawilonu, kierowano się przede wszystkim dobrem mieszkańców schroniska.

Harmonogram prac i wykorzystana przy ich prowadzeniu technologia ma zapewnić spokój przebywających na terenie ośrodka psów. Zwierzęta, które do tej pory przebywały na obszarze poddanym modernizacji, przeniesiono w inne części placówki. Zdecydowano również, że dla zwiększenia komfortu zwierząt, główne elementy starego budynku geriatrii będą rozkręcane.

Podobne plany powzięto wobec betonowych płyt, z których wykonana jest podłoga obiektu. Zamiast głośnego rozkuwania zdecydowano o demontażu podłoża przy użyciu koparek. Jak tłumaczył ratusz, pozwoli to nie tylko na zachowanie spokoju na terenie ośrodka, ale również ograniczy pojawiający się przy tego typu czynnościach kurz.