Rozwój infrastruktury sportowej w Warszawie: projekt rozbudowy Centralnego Ośrodka Sportu

Ustalono plany na budowę nowego, zaawansowanego technologicznie centrum sportowego w stolicy Polski. Ten projekt obejmuje przekształcenie i rozbudowę obecnego kompleksu sportowego COS Torwar, dodając do niego znaczną powierzchnię wynoszącą ponad 8 tysięcy metrów kwadratowych.

Inwestycja przewiduje utworzenie kolejnego lodowiska na terenie tego osiedla, a także zaprojektowanie i wybudowanie nowoczesnego basenu. Poza tym na planach jest zrealizowanie miejsca noclegowego dla sportowców w postaci internatu oraz stworzenie naziemnej strefy parkingowej dla odwiedzających. Już teraz można zobaczyć pierwsze wizualizacje tych nowopowstałych obiektów w sieci.

Centralny Ośrodek Sportu ruszył z inicjatywą poszerzenia swojej bazy treningowej po konsultacjach z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Planowany do rozbudowy kompleks znajduje się przy ulicy Łazienkowskiej i obecnie składa się z hali COS Torwar oraz obiektu COS Torwar Lodowisko. W ramach innowacyjnego projektu mają tam powstać dodatkowe obiekty, takie jak:

  • Internat sportowy
  • Basen sportowy
  • Kolejne lodowisko
  • Parking naziemny.