Rozwój infrastruktury kolejowej na linii otwockiej: inwestycje przekraczające 400 milionów złotych

Obecnie na linii otwockiej, między stacjami Warszawa Wschodnia a Warszawa Wawer, prowadzone są prace modernizacyjne obejmujące tory i rozjazdy. To wielka inwestycja, której wartość przekracza 400 milionów złotych.

Zgodnie z planem, po ukończeniu prac podróż pociągiem z Warszawy Wawer do centrum miasta potrwa jedynie 19 minut, a z nowo powstałego przystanku Warszawa Grochów do celu dotrzemy w 12 minut. Jest to możliwe dzięki planowanej rozbudowie trasy o dwa dodatkowe tory. Jak podkreśla Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., dodatkowa infrastruktura pozwoli na zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów na tej trasie. Będzie to korzystne dla mieszkańców Otwocka, Wawra i okolic, którzy będą mogli jeszcze skuteczniej wykorzystać transport kolejowy.

W ramach projektu nastąpiło także przesunięcie przystanku Warszawa Gocławek w kierunku stacji Warszawa Wschodnia o blisko 150 metrów. To zmiana zaprojektowana z myślą o komforcie pasażerów. Na przystanku zainstalowane zostaną nowe windy i schody, ale to jeszcze nie koniec inwestycji. Jak zaznacza wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel, planowane jest wybudowanie czterech przystanków kolejowych, w tym całkowicie nowego – Warszawa Grochów.