Rozbicie samolotu Cessna – kolejny etap śledztwa

Prokuratorzy przeprowadzili proces przesłuchiwania pilota, który podczas tragicznego zdarzenia odbywał szkolenie na pokładzie samolotu Cessna. “Zeznania tego pilota są kluczowe do zrozumienia pełnego kontekstu sytuacji” – mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, Elżbieta Edyta Łukasiewicz. Również ujawniono informacje na temat możliwych przyczyn zaistniałej katastrofy, które są obecnie poddawane analizie przez specjalistów.

Tragiczne wydarzenie miało miejsce w poniedziałek 17 lipca, kiedy na terenie lotniska w Chrcynnie, położonym niedaleko Nowego Dworu Mazowieckiego, doszło do poważnej katastrofy lotniczej. Maszyna marki Cessna, która była regularnie wykorzystywana do celów treningowych przez skoczków spadochronowych, uległa rozbiciu, wpadając na hangar lotniskowy.

Zespół Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych oraz prokuratura natychmiast przystąpiły do działania na miejscu katastrofy. Na chwilę obecną udało nam się ustalić informacje dotyczące bieżącej fazy prowadzonego śledztwa.