Renowacja ulicy Miłej na warszawskim Muranowie

Na terenie Muranowa w Warszawie ruszyły intensywne prace drogowe, które mają na celu gruntowną przebudowę ulicy Miłej. Działania remontowe obejmują m.in. wymianę dotychczasowej nawierzchni, reorganizację systemu kanalizacyjnego, krawężniki oraz oznakowanie. Rezultaty tych działań powinniśmy obserwować już pod koniec października. Przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Śródmieście w Warszawie zaznaczają, że to tylko jedna z wielu inwestycji, które aktualnie przeprowadzane są na tym obszarze.

Działania renowacyjne na ulicy Miłej, położonej w dzielnicy Śródmieście w stolicy Polski, zostały już rozpoczęte. Planowane działania obejmują kompleksową wymianę nawierzchni, jak również przeprowadzenie prac porządkowych w systemie kanalizacyjnym, krawężnikach i oznakowaniu. W związku z realizacją prac, dostęp do ulicy z Alei Jana Pawła II został tymczasowo zablokowany.

Pierwszym etapem prac remontowych jest usunięcie starej nawierzchni chodników. Mówimy tu o obszarze powyżej 1000 metrów kwadratowych, który zostanie zastąpiony nowymi płytami chodnikowymi. Ponadto, przewidziane jest uporządkowanie systemu kanalizacyjnego, krawężników oraz oznakowania. Istnieje również konieczność frezowania całej nawierzchni jezdni, a te fragmenty, które tego wymagają, zostaną całkowicie wymienione – informuje Paweł Siedlecki, rzecznik prasowy Dzielnicy Śródmieście.