Przyrządy do otwierania zamków, maczeta i amunicja

Funkcjonariusze z płockiej komendy policji zatrzymali osoby podejrzane o uczestnictwo w rozboju w Gostyninie.

Zatrzymanie podejrzanych

O zatrzymaniach poinformowała w piątek 27 maja rzecznik Komendy Policji w Płocku, Marta Lewandowska. Akcję przeprowadzili funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu we współpracy ze specjalną grupą realizacyjną. Trzy zatrzymane osoby miały być związane z rozbojem w Gostyninie. Doszło do niego na początku maja tego roku.

Po zatrzymaniu osobowego pojazdu marki Audi policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. 32- i 35-latek to mieszkańcy Płocka. Starszego z nich podejrzewa się również o inne przestępstwa, w tym kradzież pieniędzy z hipermarketu, czy próba kradzieży samochodu. Jak się okazało, 35-latek przed kilkoma miesiącami opuścił zakład karny.

Asortyment w samochodzie z wypożyczalni

Jak się okazało, mężczyźni w chwili zatrzymania poruszali się wypożyczonym samochodem. Po przeszukaniu pojazdu policjanci odkryli specjalistyczne przyrządy do otwierania zamków, a także maczetę. W mieszkaniu należącym do jednego z zatrzymanych znaleziono natomiast przedmioty, które z pewności pochodziły z rozboju z początku maja.

Podczas akcji zatrzymano również 30-letnią kobietę, w której mieszkaniu odkryto kilkadziesiąt sztuk amunicji. Jednak po przeprowadzeniu odpowiednich czynności procesowych kobieta została zwolniona. 32- i 35-latka doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Gostyninie w celu przeprowadzenia dalszych czynności.