Przemysław Wipler, wspólny kandydat Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców, startuje w wyborach na prezydenta stolicy

Przemysław Wipler, znany polityk i wykładowca akademicki, publicznie oznajmił o swoim zamiarze startu w nadchodzących wyborach samorządowych. Ten urodzony w Piekarach Śląskich polityk aspiruje do zdobycia stanowiska prezydenta Warszawy. W trakcie rozmowy przeprowadzonej przez RMF FM poinformował publiczność, że będzie reprezentować zarówno Konfederację jak i Bezpartyjnych Samorządowców jako ich wspólny kandydat.

Wipler nie jest nowicjuszem w tych wyborach. Przypomniał bowiem, że już 9 lat temu postanowił rywalizować o fotel prezydenta warszawskiego. Na antenie RMF FM wspominał o swoim wcześniejszym doświadczeniu.

Zauważył, że osiągnął wtedy lepszy wynik niż Marek Jakubiak, zdobywając około 5 procent głosów. Podkreślił jednak, że jego sytuacja była wtedy inna. Określał siebie jako indywidualnego posła bez poparcia klubu parlamentarnego czy ogólnopolskiej organizacji, a także bez sojuszu z Bezpartyjnymi Samorządowcami. Dodatkowo, jego kandydatura została ogłoszona jedynie 4 tygodnie przed wyborami.