Przełom w śledztwie dotyczącym morderstwa ulicznego z 2002 roku na Pradze-Północ

Nieustępliwość policjantów z warszawskiego Archiwum X, którzy prowadzą śledztwo w sprawie brutalnej egzekucji, do której doszło na warszawskiej Pradze-Północ dwie dekady temu, przyniosła rezultaty. Po długotrwałych poszukiwaniach, policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy są podejrzewani o zamordowanie ochroniarza będącego pod skrzydłami jednego z szefów gangu wołomińskiego.

Pamiętny wieczór 20 września 2002 roku na Ząbkowskiej, jednej z ulic w sercu Pragi-Północ, stał się miejscem krwawego starcia między konkurencyjnymi grupami przestępczymi. O godzinie 21.00 w jednym z miejscowych lokali doszło do egzekucji wykonanej przez zamaskowanych sprawców. W wyniku strzałów z automatu życie stracił znany jako “Hiszpan”, były ochroniarz “Wariata” – lidera gangu wołomińskiego. Akcja była częścią krwawej rozgrywki i miała być odwetem tzw. grupy grochowskiej na wcześniejsze zastrzelenie jednego z ich członków przed siłownią na Tarchominie.

Od feralnych wydarzeń upłynęły już 21 lata. Informacje ze śledztwa wskazują, że jeden z poszukiwanych sprawców brutalnej egzekucji ukrywał się poza granicami kraju przez większość tego czasu. Policja wydała za nim międzynarodowy list gończy, który ostatecznie został zrealizowany na terenie Ukrainy.