Przebudzenie ulicy Stalowej podczas dwudniowego święta

W piątek rozpoczęło się “Święto ulicy Stalowej”, które potrwa przez dwa dni i przekształci ten fragment ulicy, między Czynszową a Szwedzką, w tętniące życiem miejsce pełne atrakcji. W programie tego wydarzenia znajdują się różnorodne spektakle, warsztaty taneczne i plastyczne, animacje dla dzieci, gry oraz spacery o charakterze historycznym.

Odcinek ulicy Stalowej będzie zamknięty dla ruchu pojazdów, a także obowiązuje tam zakaz parkowania. Organizatorzy wydarzenia przygotowali specjalnie dla uczestników festiwalu zabytkowe tramwaje pod oznaczeniem linii S. Tramwaje te będą kursować w sobotę i niedzielę pomiędzy godzinami 12:00 a 18:00, łącząc pętlę Ratuszowa-ZOO lub Kawęczyńska- Bazylika z ulicą Czynszową. Dodatkowo, Tomasz Kunert, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego, poinformował, że na trzy noce zmienią swoje trasy autobusy nocne N03, N14 i N64.

„Święto ulicy Stalowej” to doskonała okazja, aby poznać tę część miasta bliżej, a także wziąć udział w licznych atrakcjach i warsztatach przygotowanych z myślą o różnych grupach wiekowych. Dzielnicowe święto stworzy wyjątkową atmosferę, sprawiając, że ulica Stalowa na dwa dni stanie się sercem kulturalnym i rozrywkowym. Za sprawą przekształceń komunikacyjnych, uczestnicy będą mogli doświadczyć jazdy historycznymi tramwajami oraz docenić uroki spacerów po odrestaurowanym odcinku ulicy.