Prezydent wznawia wizyty w dzielnicach miasta – by stolica była najlepszym miejscem do życia

Po ponad dwuletniej przerwie prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski spotkał się z mieszkańcami miasta. Przerwany przez pandemię koronawirusa program podjęto ponownie w ostatnią środę.

Spotkanie z prezydentem w Wesołej

Spotkanie, które zorganizowano  Szkole Podstawowej numer 385 przy ulicy Klimatycznej 1 to długo wyczekiwana kontynuacja rozmów prezydenta Rafała Trzaskowskiego z mieszkańcami. Rozpoczęty w 2020 roku cykl przerwały wprowadzone przez rząd obostrzenia, których celem było ograniczenie transmisji nowego wówczas wirusa.

Spotkanie z mieszkańcami dzielnicy rozpoczęło się 09 listopada o godzinie 18.00. Tematem rozmów miały być osiągnięcia i problemy dzielnicy. W dyskusji mieli wziąć udział przewodzący Wesołej oraz radni. Jako główny punkt jednak ustanowiono rozmowy z mieszkańcami, które przeprowadzono pod hasłem Porozmawiajmy o Wesołej. Przedmiotem dyskusji były problemy samych mieszkańców i proponowane im przez miasto rozwiązania.

W trakcie spotkania prezydent Trzaskowski podkreślał, iż wszelkie podejmowane przez radę miasta decyzję mają na celu podniesienie jakości życia wszystkich mieszkańców stolicy, a nie tylko pojedynczych obszarów. Dlatego tak ważne jest, aby warszawianie zgłaszali swoje potrzeby i spostrzeżenia odpowiednim instytucjom i swoim przedstawicielom.

Wesoła najmłodsza w mieście

Wesoła to najmłodsza dzielnica stolicy. W granice administracyjne miasta włączono ją zaledwie dwadzieścia lat temu. Być może dlatego jest też najbardziej zieloną ze wszystkich dzielnic Warszawy. Zgodnie z przedstawianymi przez radnych miejskich planami dzielnica nieustannie się rozwija. W lipcu na przykład informowaliśmy o podjętej inwestycji, jaką jest pierwsze na terenie dzielnicy liceum.

Kolejnym planem dla dzielnicy jest wzbogacenie Wesołej o inne wyjątkowe miejsce, jakim będzie związany z działalnością kulturalną ośrodek Kulturoteka. W jej wnętrzu mieszkańcy mają znaleźć salę widowiskową, studio nagrań. Nie zabraknie też przyjemnej kawiarenki. Zaplanowano również utworzenie biblioteki z pokojem przeznaczonym do cichej pracy.