Własne miejsce dla licealistów – w Wesołej powstaje pierwsze liceum

Nowoczesny budynek, który pomieści 600 uczniów. W czerwcu na osiedlu Groszówka pod budowę placówki edukacyjnej wmurowano kamień węgielny. Podczas uroczystości obecni byli między innymi prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, zastępca prezydenta Renata Kazanowska. Nie zabrakło również burmistrza dzielnicy Wesoła Mariana Mahora.

Liceum od 2019 roku

Do niedawna Wesoła jako jedyna dzielnica nie posiadała publicznego liceum. Wszystko zmieniło się trzy lata temu, kiedy to radni powołali do życia CLXIII Liceum Ogólnokształcące. Powstały oddział szkolny do dziś nie ma swojego własnego budynku, a 280 uczniów rezyduje w murach Szkoły Podstawowej numer 358 przy ulicy Klimatycznej. Na szczęście już niebawem sytuacja ta ulegnie znacznej zmianie.

22 czerwca na osiedlu Groszówka przy ulicy Słowackiego 3 odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę siedziby CLXIII Liceum Ogólnokształcącego w Wesołej. Starania o budowę obiektu podjęto z chwilą utworzenia oddziału, a prace nad projektem ruszyły w listopadzie ubiegłego roku. Zgodnie z umową budynek ma zostać oddany do użytku w listopadzie roku 2023.

Centrum aktywności młodzieżowej

Na temat nowo powstającej placówki z nadzieją i dumą wypowiadał się Marian Mahor, burmistrz dzielnicy. Jak podkreślił, wydarzenie, jakim jest wmurowanie kamienia węgielnego to zawsze ważny moment. Tym bardziej doniosłe jest to wydarzenie, gdy chodzi o obiekt użyteczności publicznej, taki jak szkoła. Mahor zaznaczył, że budowa siedziby liceum w Wesołej, to zwieńczenie marzeń i nadziei rodzin, młodzieży i całej lokalnej społeczności.

Burmistrz zapowiedział, że powstająca placówka będzie nie tylko miejscem, w którym młodzi ludzie będą zdobywali wiedzę i wykształcenie. Siedziba liceum ma bowiem stanowić centrum aktywności kulturalnej, społecznej i sportowej. Zapowiedział również, że w jego przekonaniu liceum będzie powodem do dumy nie tylko dla dzielnicy, ale i dla całego miasta.