Prace na przejeździe kolejowym w Zegrzu – fragment drogi wojewódzkiej zamknięty do czerwca

Od czwartku trwają prace na przejeździe kolejowym w Zegrzu. Działania na ulicy Modlińskiej, jak można było przeczytać w komunikacie PKP Polskich Linii Kolejowych, zakończa się 04 czerwca. Do tego czasu zamknięty pozostaje odcinek drogi wojewódzkiej 631.

Przejazd kolejowy do wymiany

Od kilku dni kierowcy podróżujący drogą wojewódzką 631 muszą liczyć się z obowiązującymi w jej obrębie zmianami organizacji ruchu. Prowadzone prace na trasie Wieliszew – Zegrze objęły przejazd kolejowy na ulicy Modlińskiej. Wymianie podlegają zarówno tory, jak i płyty na przejeździe. Planowana jest również instalacja nowego oświetlenia i systemu monitoringu. Zamknięty fragment drogi kierowcy mogą omijać droga krajową numer 61 oraz drogą wojewódzką 632.

Zmiany w kursowaniu linii 7P

W związku z zamknięciem przejazdu kolejowego w Zegrzu, zmianie uległa również trasa przejazdu bezpłatnej powiatowej linii numer 7P. Jak poinformowało starostwo w Legionowie, autobusy kursują obecnie od ronda w Zegrzu w kierunku Legionowa ulicą Warszawską. Dalej pojazdy przemierzają ulicę Wczasową ku PKP Wieliszew, a następnie dalej ulicę Długą i Polną w Łajskach, aż do ulicy Kościelnej. Przy siedzibie Urzędu Gminy Wieliszew następuje powrót na pierwotną trasę linii. Podczas ponownego przejazdu ulicą Kościelną obsługiwane są przystanki przy Szpitalu Onkologicznym, ulicy Podgórnej oraz Alei Solidarności.