Pożar na Sadybie w trakcie rozbiórki – w wyniku zdarzenia jedna osoba poparzona

Do pożaru doszło na bazarku Sadyba na Mokotowie, podczas prowadzonych tam prac rozbiórkowych. Jedna osoba została poparzona.

Akcja strażaków na skrzyżowaniu Powsińskiej i Bonifacego

Jak wynika z relacji świadków, ogień pojawił się w poniedziałek 10 stycznia około godziny 15.45. Z daleka mieszkańcy stolicy obserwować kłęby czarnego dymu, który unosił się nad tym miejscem. Po złożeniu zgłoszenia pod numerem alarmowym na miejscu pojawiły się dwa zastępy strażackie.

Ucierpiał pracownik ekipy rozbiórkowej

Cała akcja gaśnicza nie trwała zbyt długo, ogień szybko dało się opanować. Niestety jeden z pracowników ekipy odpowiedzialnej za rozbiór mieszczących się na terenie targowiska pawilonów doznał obrażeń. Jak przekazał st. kpt. Michał Konopka, reprezentujący Komendę Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej osoba ta ma poparzone ręce. W wyniku pożaru spłonął jeden z demontowanych pawilonów.

Koniec bazarku Sadyba

Ci, którzy chcieli skorzystać z oferty bazarku na Sadybie, ostatnią okazję mieli w Sylwestra 2021 roku. Był to ostatni dzień, w którym targowisko jeszcze działało. Po 30 latach wszystkie pawilony ostatecznie zamknięto. Na ich miejscu ma powstać obiekt mieszkalny.