Dobra wiadomość dla podróżujących przez Dolinę Służewiecką autobusem – nowy buspas już otwarty

Dwa kilometry pasa przeznaczonego dla ruchu autobusowego w Dolinie Służewieckiej i alei Sikorskiego już działa. Pojazdy komunikacji miejskiej korzystają z niego od poniedziałku 10 stycznia.

Teraz na tej trasie pojedziemy szybciej

Otwarcie nowego buspasa to zdecydowane ułatwienie dla mieszkańców Warszawy. Jeśli sprawdzą się optymistyczne wizje Zarządu Dróg Miejskich, jeszcze niedawne opóźnienia kursów, sięgające w godzinach szczytu nawet 10 minut, powinny szybko odejść w zapomnienie. Nowo udostępniony buspas w Dolinie Służewieckiej funkcjonuje na obu jezdniach i obejmuje odcinek od ulicy Nowoursynowskiej do ulicy Sobieskiego. Obecna długość wszystkich pasów autobusowych w Warszawie wynosi 73 kilometry.

Wszystko dzięki otwarciu tunelu POW na Ursynowie

Jak podkreślają przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich, nowy buspas ruszył, dzięki udostępnieniu kierowcom przejazdu tunelem pod Ursynowem. Od dnia uruchomienia tego odcinka trasy ekspresowej S2 znaczna część pojazdów, zwłaszcza tych uczestniczących w ruchu tranzytowym, kieruje się właśnie w tamtym kierunku. W wyniku tego ruch w Dolinie Służewieckiej uległ znacznemu rozładowaniu.

Pojawią się kolejne zmiany

Zarząd Dróg Miejskich poinformował również o trwających przygotowaniach kolejnych zmian. Od przyszłego tygodnia na tym odcinku zaczną funkcjonować dwa nowe przystanki. Zatrzymywać się na nich będą autobusy linii 166 i 195. Jeden z nich to Bergamotki 01, zlokalizowany przed skrzyżowaniem właśnie z tą ulicą. Drugi, Bergamotki 02, usytuowano przed skrzyżowaniem z ulicą świętego Bonifacego.