Potężna śnieżyca sparaliżowała ruch w Warszawie: Akcja ALFA Zarządu Oczyszczania Miasta

Niespodziewana i gwałtowna śnieżyca przetoczyła się przez stolicę, powodując znaczące problemy z płynnością ruchu. Zarząd Oczyszczania Miasta podjął natychmiastowe działania, wprowadzając akcję ALFA. Już od 15:40 wszystkie dostępne posypywarki ruszyły na ulice Warszawy, skupiając się przede wszystkim na trasach komunikacji miejskiej.

Intensywne opady śniegu, połączone z silnymi porywami wiatru, rozpoczęły się w sobotę 20 stycznia, tuż po godzinie 15:30. Informacja o wyjeździe posypywarek na stołeczne ulice szybko pojawiła się w mediach społecznościowych, dzięki czemu mieszkańcy miasta byli na bieżąco informowani przez Zarząd Oczyszczania Miasta.

Akcja ALFA jest wprowadzana w sytuacjach ekstremalnych warunków atmosferycznych jak właśnie intensywne opady śniegu i silny wiatr. Na trasach autobusów miejskich działa pełna flota pojazdów przeznaczonych do utrzymania czystości – 170. Ekipy ciężko pracują również na chodnikach, usuwając śnieg i posypując piaskiem. W sumie obsługiwane jest 3,5 miliona metrów kwadratowych przestrzeni dla pieszych. To wszystko dla bezpieczeństwa mieszkańców – informuje Zarząd Oczyszczania Miasta.

Do obowiązków Zarządu Oczyszczania Miasta należy także bieżące monitorowanie stanu nawierzchni ulic i chodników przez całą dobę. Dodatkowo, służby stale śledzą aktualne dane meteorologiczne i prognozy pogody.

Atak zimy w Warszawie nie tylko utrudnił poruszanie się po mieście, ale również spowodował poważne problemy na trasach wyjazdowych, zwłaszcza na odcinku trasy S8. Na tej trasie, w pobliżu Turzyna, doszło do wypadku samochodu osobowego z powodu trudnych warunków atmosferycznych. Pojazd wpadł w poślizg i dachował, lądując w przydrożnym rowie. Służby ratownicze pracują na miejscu.