miasto nocą

“Poruszamy Warszawę”, czyli miejski przekaz między słowami

Warszawa, tętniąca życiem i pędząca za modą stolica stylu i wyznacznik trendów. Choć na dłuższą chwilę jej wspaniałość przyćmiona została przez niefortunny bieg historii, który na stałe wpłyną na wizualny aspekt miasta, jej mieszkańcy i miłośnicy skutecznie walczą o przywrócenie jej dawnego blasku. Skoro o blasku mowa, nie sposób nie wspomnieć o nowym ornamencie, który zdobi fasadę budynku będącego siedzibą Miejskich Zakładów Autobusowych.

Neon poruszający wyobraźnię

Zakończono prace nad wyjątkowym neonem, który mogą podziwiać już wszyscy warszawianie i odwiedzający miasto turyści. Stworzony w ramach obchodów stulecia komunikacji miejskiej i utrzymany w cieszącym się popularnością stylu industrialnym ornament, doskonale wkomponowuje się w surową elewację siedziby MZA. Kompozycja ze świecących rurek stanowi też nawiązanie do dawnego wizerunku stolicy. Niegdyś rozbłyskujące neonowym blaskiem miasto znów zwraca się ku temu zyskującemu popularność trendowi, a prezentując zdanie „Poruszamy Warszawę”, które w pomysłowy sposób wyraża charakter firmy, neon staje się symbolem, który z pewnością nie pozostanie w cieniu.

Poruszająca siła komunikacji

Nie tylko o komunikacji miejskiej tu mowa, ale także o tym, co mogą sprawić jasno wypisane, chociażby na ścianie, słowa. Miejsce, w którym zainstalowano czerwono-biały neon nie zostało wybrane przypadkowo i ma oczywiście związek z historią miasta. Świetlisty znak rozbłysnął na najstarszej, zabytkowej hali przynależnej do MZA, przez którą w czasie powstania warszawskiego przebiegała linia frontu. Efektowny neon rozświetla więc nie tylko wieczorny mrok i przypomina o działalności firmy, ale też skłania do refleksji i pobudza pamięć o tym, co było, a w takim miejscu, jakim jest Warszawa, jest to niezwykle cennym doświadczeniem.