Pomysł na nową trasę dla entuzjastów dwóch kółek – Bemowo i Młociny miałaby połączyć rowerostrada

Władze miasta mają pomysł na kolejną inwestycję drogową. Tym razem mówi się o projekcie ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż torów kolejowych, prowadzących do dawnej Huty Warszawa. Taką opcją zainteresowani są samorządowcy z Bielan, Bemowa i Starych Babic.

Rowerostrada z korzyściami

Pomysł utworzenia ścieżki rowerowej łączącej ze Starych Babic do stacji metra Warszawa Młociny z pewnością zasługuje na dokładne rozważenie. Dzięki temu projektowi zyskaliby nie tylko miłośnicy kolarstwa, ale też ci, którzy nie mają dogodnego dojazdu do lepiej skomunikowanych obszarów stolicy.

Rowerostrada, której bieg miałby rozpoczynać się na ulicy Kocjana na Bemowie, stanowiłaby idealne rozwiązanie dla mieszkańców gminy Stare Babice. Nowa trasa pozwalałaby na dojazd rowerem z gminy do stacji pierwszej linii metra. Dla pozostałych obywateli stolicy byłby ona doskonałą trasą, prowadzącą do Kampinoskiego Parku Narodowego.

Wstępne rozmowy między zainteresowanymi

Jak informował urząd gminy Stare Babice, pierwsze rozmowy miały miejsce pod koniec ubiegłego tygodnia. Do spotkania przedstawiciela firmy ArcelorMittal Warszawa, dyrektora ds. technicznych Edwarda Koźmika, a także burmistrza Bielan Grzegorza Pietruczuka, zaprosił wójt Sławomir Sumak. W rozmowach uczestniczył też odpowiedzialny za inwestycje Włodzimierz Piątkowski. Spotkanie to poprzedziły rozmowy z władzami Bemowa i radnymi Sejmiku Mazowieckiego. Wszędzie pomysł spotkał się z uznaniem i zainteresowaniem.

Jak informowano w komunikacie urzędu gminy, w czasie spotkania dyskutowano na temat adaptacji wspomnianego wcześniej pasa wzdłuż torów kolejowych. Pomysł zdobył poparcie Prezesa Zarządu ArcelorMittal Warszawa, Marka Kempy, który jest obecnie właścicielem branego pod uwagę terenu. Chęć uczestnictwa w projekcie wyraził także burmistrz Pietruczuk.