Do trzech razy sztuka, czyli ponowne kontrole w tunelu POW na Ursynowie

Ponownie ważą się losy tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. Po tym, jak z Portugalii powrócił serwisowany wentylator, strażacy zdecydują, czy tym razem zezwolą na skierowanie inwestycji do kolejnych działań.

Opinia do przyszłego tygodnia

Zgodnie z informacją przekazaną przez przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej, brygadiera Karola Kierzkowskiego, proces odbioru ruszył ponownie w poniedziałek. Opinia na temat stanu inwestycji ma zostać wydana najpóźniej do środy 08 grudnia 2021 roku. Strażacy znów będą oceniać stan instalacji wentylacyjnej, która odgrywa ogromną rolę w kwestii bezpieczeństwa obiektu.

Przypomnijmy, że poprzednie dwa odbiory zakończyły się niepowodzeniem właśnie przez wadliwy system wentylacyjny. Za drugim razem zakończyło się to odesłaniem wadliwego sprzętu do producenta w Portugalii.

Kiedy kierowcy pojadą tunelem?

Przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać z uzyskaniem odpowiedzi na to pytanie. Od momentu oddania inwestycji do realizacji terminów podano już kilka. Pierwszy mówił o zakończeniu prac w sierpniu 2020 roku. Ostatnie obietnice mówiły o tym, że podróż ursynowskim tunelem będzie możliwy jeszcze tej jesieni. Czy o się jednak uda? Ciężko niestety stwierdzić coś pewnego. Jeśli tym razem prowadzone przez strażaków odbiory zakończą się pomyślnie, pozostanie kwestia niezbędnej dokumentacji i decyzja Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

O perypetiach drogowców z tunelem POW można przeczytać w naszych wcześniejszych artykułach.