Policja zatrzymała małżeństwo podejrzane o liczne kradzieże

Komenda Rejonowa Policji Warszawa III poinformowała o zatrzymaniu podejrzanych o przeprowadzenie licznych włamań, do których doszło na Ochocie i we Włochach. Według poczynionych ustaleń za serię kradzieży odpowiada małżeństwo obcokrajowców.

Włamywali się do zaparkowanych samochodów

Na temat zatrzymania wypowiedział się reprezentujący Komendę Rejonową Policji Warszawa III oficer prasowy Jakub Pacyniak. Jak przekazał, na trop zatrzymanych natrafiono w drodze prowadzonego przez policje śledztwa. Podejrzani to małżeństwo, 33-letnia obywatelka Mołdawii i 45-letni obywatel Gruzji. Do ich zatrzymania doszło w okolicy skrzyżowania ulicy Muszkieterów z Rękodzielniczą.

Do włamań na terenie dwóch warszawskich dzielnic dochodziło we wrześniu tego roku. Za cel przestępcy obierali zaparkowane na ulicy samochody. Pacyniak wyjaśnił, że para dokonywała kradzieży zarówno w pojazdach, które właściciele pozostawili otwarte, jak i w takich, które otworzyć musieli samodzielnie, na przykład przez wybicie szyby.

Po przedostaniu się do wnętrza pojazdu sprawcy zabierali cenne przedmioty. W polu ich zainteresowań znalazły się telefony komórkowe, laptopy, a także dokumenty, karty bankomatowe oraz gotówka. Oszacowana wartość pozyskanych przez nich łupów wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zarzuty i areszt tymczasowy

Relacjonujący przebieg zdarzeń oficer prasowy Komendy Rejonowej Policji Warszawa III potwierdził, że małżeństwu postawiono już zarzuty. W sumie parę oskarżono o przeprowadzenie dziewięciu włamań z kradzieżą. Za popełnione czyny grozi im kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Na wniosek nadzorującej sprawę Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota sędzia zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego. Małżeństwo pozostanie w zamknięciu przez trzy miesiące.