Podróżujący pociągiem mogą już korzystać z nowego peronu na Dworcu Zachodnim. Platformę otworzono w niedzielę 19 grudnia

Z peronu numer 6 na Dworcu Zachodnim odjeżdżają już pociągi. Wraz z nową platformą podróżnym udostępniona została 200-metrowa kładka. Umożliwia ona pasażerom dojście na peron od ulicy Tunelowej. Korzystając z niej, można dotrzeć na peron 5 oraz na nowo otwarty peron 6. W przyszłości poprowadzi ona podróżnych na kolejne platformy o numerach 7 i 8.

Prace na dworcu postępują

Oddany do użytku w niedzielę 19 grudnia peron numer 6 to miejsce przyjazne podróżnym. Nową platformę na stacji Warszawa Zachodnia wyposażono w szerokie zadaszenie. Cały obiekt dokładnie oświetlono, a odpowiedzialny za realizację wykonawca zapewnił również właściwe oznakowanie poszczególnych stref peronu. Zainstalowano także ławki oraz dwie osłonięte poczekalnie, w których można schować się przy okazji gorszych warunków pogodowych.

Według informacji przekazanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe w ciągu doby peron będzie przyjmował ponad 80 składów pociągów aglomeracyjnych, regionalnych i dalekobieżnych.

Pasażerów pociągów czekają kolejne zmiany

Ci, którzy regularnie korzystają z takiej formy komunikacji, muszą też być gotowi na kolejne zmiany, związane z przebudową Dworca Zachodniego. Jak informuje wykonawca projektu, peron obecnie uważany za numer 8, zmieni swoją nazwę na numer 9.

Co istotne, w wyniku prowadzonych robót, stacja Warszawa Zachodnia nie może w najbliższym czasie zapewnić pełnego komfortu i bezpieczeństwa podczas korzystania z obiektu osobom z niepełnosprawnościami i o ograniczonych możliwościach poruszania się. W celu gwarancji najwyższej wygody dla tych pasażerów zaleca się rozpoczynanie i kończenie podróży na pozostałych stacjach. Odpowiednie warunki spełniają przystanki: Warszawa Gdańska, Warszawa Centralna, Warszawa Śródmieście, Warszawa Stadion oraz Warszawa Zachodnia.

Polskie Koleje Państwowe prowadzą prace modernizacyjne na terenie całego kraju. Także mniejsze miejscowości czekają na nową odsłonę obiektów kolejowych.