Pliszka, Słonka i Wilga ponownie na Wiśle

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o wznowieniu rejsów na Wiśle. Pliszka, Słonka i Wilga ponownie przyjmą na swój pokład spragnionych wrażeń pasażerów.

Pierwsze rejsy od początku lipca

Jak w ubiegłym tygodniu poinformował Zarząd Transportu Miejskiego od ostatniego weekendu możliwe było ponownie uruchomienie transportu wodnego. Do tego czasu wszelkie rejsy na Wiśle były wstrzymane, a to za sprawą niskiego poziomu wody. W pierwszych dniach lipca przeprowadzone pomiary wskazywały, że stan Wisły wynosi zaledwie 37 centymetrów. Było to niewiele więcej niż w roku 2015 i 2018. Wówczas na wodowskazie odczytywana wartość wynosiła 26 centymetrów.

Decyzję o wznowieniu rejsów na rzece podjęto na podstawie danych, które przekazał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Z przekazanych przez ośrodek informacji wynika, że w dniach między 06 a 09 lipca poziom wody w korycie wzrósł o blisko 50 centymetrów. Taki stan Wisły pozwala na bezpieczne kursowanie promów rzecznych.

Spacer po Wiśle

Zainteresowani niecodziennym spojrzeniem na Warszawę mogą korzystać z atrakcyjnych spacerów po Wiśle. Za pośrednictwem trzech promów w sezonie letnim realizowane są rejsy na różnych trasach. Między 01 maja a 30 czerwca oraz od 01 do 25 września rejsy odbywają się we wszystkie dni wolne. W okresie wakacyjnym, od 01 lipca do 31 sierpnia, skorzystać z przeprawy można codziennie.

Słonka, Pliszka i Wilga w dni powszednie kursują co pół godziny między godziną 12.30 a 19.30. W dni wolne – co 20 minut między godziną 09.30 a 19.50. Trasy, które obsługują promy:

  • Słonka: Cypel Czeniakowski, pomost pływający – Saska Kępa, plaża
  • Pliszka: Most Poniatowski, nabrzeże – plaża Poniatówka
  • Wilga: Podzamcze Fontanny, pomost pływający – ZOO, plaża.

Warszawa to nie jedyne miasto, które oferuje spacery wodne. Dla chętnych na międzynarodową wycieczkę zachęcamy do przeprawy promem przez Odrę.