Piastów – prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie śmierci dziecka

W Piastowie koło Pruszkowa doszło do makabrycznego odkrycia. W jednym z mieszkań odkryto zwłoki 15-miesięcznego dziecka.

Prokuratura wszczęła śledztwo

Do ujawnienia zwłok doszło w ubiegłym tygodniu w jednym z mieszkań w Piastowie koło Pruszkowa. Na miejsce wezwano policję. O działaniach podjętych przez przedstawicieli prawa mówiła reprezentująca Komendę Stołeczną Policji Małgorzata Wersocka.

Jak policjantka przekazała Polskiej Agencji Prasowej, o odnalezieniu zwłok policję poinformowano w nocy z 15 na 16 września. Na miejscu stwierdzono śmierć dziecka. Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej poinformowała natomiast, że odpowiedzialny za postępowanie śledcze prokurator zlecił przeprowadzenie autopsji. Miało do niej dojść w poniedziałek, 19 września.

Brak oskarżonych w sprawie

Jak relacjonowała dalej Aleksandra Skrzyniarz, na obecną chwilę nikomu nie przedstawiono zarzutów. Formułowanie jakichkolwiek oskarżeń, jak zaznaczyła prokurator, będzie możliwe dopiero po przeprowadzeniu sekcji zwłok i analizie jej wyników.

Przypominamy również o tragedii, do której doszło na początku września na Wilanowie. Informowaliśmy o zarzutach, które niedawno postawiono kobiecie podejrzanej o zabójstwo miesięcznej córeczki i usiłowanie zabójstwa dwóch synów.