Park Wilanowski światłem skąpany – warszawianie mogą już odwiedzać Królewski Ogród Światła

Od soboty 09 października mieszkańcy stolicy ponownie mogą podziwiać rozświetlony park przy wilanowskim pałacu. Królewski Ogród Światła jak co roku przyciąga magicznym urokiem i niepowtarzalną aranżacją barwnej iluminacji.

Spacer świetlistym tunelem

Wkraczając do Parku Wilanowskiego, odwiedzający królewską rezydencję mają okazję spacerować 75-metrowym świetlistym tunelem. Każdemu ich krokowi towarzyszą roztaczające się w nim dźwięki muzyki klasycznej. Na końcu ścieżki wiodącej na pałacowy dziedziniec mieniąca się blaskiem pergola stoi w towarzystwie okazałych orłów. Kolejne kroki prowadzą ich już prosto do Zimowego Ogrodu Króla. Tam na gości czeka otulona pnączami aleja. Oczy cieszą zanurzone w świetle drzewka pomarańczowe. Szczególną atrakcją otwartego w tym roku Królewskiego Ogrodu Światła jest Karuzela Świetlna, której każdemu ruchowi towarzyszy taniec barwnych błysków.

Magia świateł dla mieszkańców

Królewski Ogród Światła to jedna z przyciągających największą liczbę mieszkańców atrakcji w jesienno-zimowej stolicy. To propozycja na wspólne spędzenie wyjątkowych chwil w dla dzieci i dorosłych. Tym razem warszawianie będą mogli odwiedzać to magiczne miejsce codziennie do 27 lutego 2022 roku. Wyjątkiem będą takie dni jak 01 listopada, 24 i 31 grudnia 2021 roku. Bilety wstępu dostępne są online na stronie internetowej Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Jak zapowiadają organizatorzy i autorzy instalacji w Parku Wilanowskim, w następnych tygodniach nastąpi odsłonięcie kolejnych części wystawy, w tym największej z nich, której rozświetlenie zaplanowano na początek grudnia. Wtedy to otwarty zostanie wyjątkowy Ogród Różany.