Kolejna nagroda z dziedziny architektury w okolicach stolicy – Dom Leśny w Izabelinie zwyciężył ICONIC AWARDS 2021

Ostatnio mówiono o sukcesach warszawskich obiektów, między innymi Elektrowni Powiśle odznaczonej główną nagrodą MIPIM Awards 2021. Teraz przyszedł czas na projekty zrealizowane w pobliżu stolicy. Wybudowany w 2018 roku w Izabelinie Dom Leśny pokonał konkurencję z całego świata i zdobył pierwszą nagrodę ICONIC AWARDS 2021 w kategorii One-family house.

Nowoczesność w zgodzie z naturą

Zaprojektowany przez pracownię 81.WAW.PL podwarszawski dom doceniono już niejednokrotnie. Był on laureatem 33 edycji World Architecture Community, gdzie o tytuł najlepszych walczyli architekci z 22 krajów, w tym przedstawiciele Indii, Meksyku, Wietnamu, Chin, a także Australii Jego fenomen uznali sami członkowie jury, którzy zwrócili uwagę na niezwykły sposób niemalże wtopienia obiektu w otaczającą go przestrzeń. Jak napisali w swoim werdykcie oceniający polskich twórców, Dom Leśny stał się w ich wykonaniu niemal dosłownie leśnym tworem. Za taką tezą przemawia oczywiście sam projekt i jego realizacja. Wykorzystanie naturalnych materiałów odwołujących się do leśnego otoczenia, doskonała kompozycja kolorów. Wszystko to sprawia, że dom w Izabelinie jest jedyny w swoim rodzaju. Zatopioną w zieleni willę zdobi czerń łupka, elewacja natomiast faktura i kolorem nawiązuje do otaczających dom strzelistych sosen.

Wygoda i luksus w środku lasu

Dom Leśny to niezwykła realizacja, w której odnajdzie się każdy, kto lubi łączyć komfortowe warunki mieszkalne ze spokojem i zielenią otoczenia. Stworzony przez 81.WAW.PL obiekt, mieści w sobie pokój dzienny, gabinet, kuchnię z jadalnią, pokój dziecięcy i sypialnię główną. Dwa ostatnie zlokalizowano na piętrze domu i wyposażono w osobne garderoby oraz łazienki. Na obu poziomach zaaranżowano taras. Przewidziano także miejsce dla samochodu – zadaszoną wiatę i garaż.