Park Ujazdowski – nowoczesny plac zabaw, czy pechowa inwestycja?

Plac zabaw, zlokalizowany w Parku Ujazdowskim, miał być jednym z najbardziej zaawansowanych miejscem rozrywki dla młodszych mieszkańców Warszawy. Niestety, inwestycja ta okazała się dość nieszczęśliwa. Uruchomiony w 2019 roku, plac musiał zostać zamknięty zaledwie dwa lata później. Termin finalnego remontu, zaplanowany przez wykonawcę na 19 marca bieżącego roku, upłynął, a obiekt wciąż pozostaje niedostępny. Kiedy więc niefortunny, choć wymarzony przez dzieci plac zabaw zostanie ponownie otwarty? Jak twierdzi Zarząd Zieleni miasta, to tylko kwestia czasu.

Co poszło nie tak z placem zabaw w Parku Ujazdowskim?
Uważany za jedno z najpopularniejszych miejsc do zabawy dla dzieci w stolicy plac zabaw w Parku Ujazdowskim niestety zyskał sławę nie z tych dobrych powodów. Do publicznego obiegu trafiały informacje o wielu problemach tej inwestycji: opóźnieniach w budowie, usterek technicznych, konieczności zamknięcia obiektu ze względów bezpieczeństwa w sierpniu 2021 roku, a także trudnościach z wyłonieniem wykonawcy remontu ogólnego zarówno elementów zabawowych, jak i nawierzchni.

Mimo kłopotów, w czerwcu 2023 roku Zarząd Zieleni podjął decyzję o podpisaniu umowy z firmą Kapibara na przeprowadzenie remontu placu zabaw. Całość prac oszacowano na kwotę blisko czterech milionów złotych, co stanowi sumę wyższą od kosztów pierwotnej budowy tego miejsca.