Otwarcie ulicy Gagarina w Warszawie – ostatnie przygotowania przed udostępnieniem dla ruchu

Wkrótce ulica Gagarina w stolicy będzie dostępna dla ruchu drogowego. Zapowiedź ta została wydana przez stołeczny ratusz, według którego mają miejsce ostatnie prace związane z asfaltowaniem tej arterii na odcinku od Sieleckiej do Belwederskiej. Oczekuje się, że proces ten będzie realizowany w nadchodzący weekend. Również przewiduje się, że pierwsze tramwaje pojawią się na Sielcach w najbliższym okresie. Pod koniec następnego tygodnia kierowcy będą mieli możliwość korzystania z ulicy Spacerowej, która będzie otwarta dla ruchu w obu kierunkach.

Prace na ulicy Gagarina dobiegają końca, a jej otwarcie dla ruchu jest już na horyzoncie. Na odcinku od Czerniakowskiej do Sułkowickiej powstały nowe chodniki i przystanki. Po stronie Łazienek Królewskich udało się również wybudować nową ścieżkę rowerową. Mimo to, miejscowi kierowcy powinni być gotowi na ewentualne utrudnienia, które mogą jeszcze wystąpić w tym rejonie.

Testy tramwajowe są aktualnie przeprowadzane, a pracownicy drogówki kończą układanie asfaltu. Planowane zakończenie asfaltowania ostatniego fragmentu ma nastąpić w weekend od piątku, 10 maja, od godziny 22:00 do niedzieli, 12 maja, do godziny 23:30. Stołeczny urząd miasta uprzedza, że w tym okresie ulica Gagarina będzie zamknięta na odcinku od Sieleckiej do Belwederskiej.