Park & Ride, czyli połącz transport prywatny z pojazdami komunikacji miejskiej

138 miejsc dla tych, którzy chcą przysłużyć się ekologii. Przy stacji PKP Warszawa Jeziorki powstał parking Park & Ride. Od ubiegłego czwartku jest on dostępny dla tych, którzy z kierowców pragną przeobrazić się w pasażerów.

Park & Ride na Ursynowie

Z nowego punktu Park & Ride kierowcy mogą korzystać od czwartku 03 lipca. Nowo otwarty w pobliżu stacji PKP Warszawa Jeziorki parking to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy zamiast własnym samochodem preferują poruszanie się po stolicy komunikacją miejską. Wypowiadający się na ten temat radni wskazują plusy inwestycji. Przede wszystkim podkreślają dogodną dla wielu pasażerów lokalizację punktu.

Wygodną przesiadkę w sąsiedztwie ulicy Karczunowskiej mają zapewnioną nie tylko mieszkańcy południowego Ursynowa. Z tego miejsca na stację dotrą wygodnie kierowcy z Piaseczna, Góry Kalwarii, Konstancina-Jeziorny. Na komfortową zmianę środka transportu mogą również liczyć mieszkańcy Tarczyna, Prażmowa oraz Lesznowoli.

Bliskość stacji PKP zachęca oczywiście do skorzystania z usług świadczonych przez kolej. Na peronie przy Warszawa Jeziorki zatrzymuje się bowiem pociąg mazowieckich linii, R8. W przyszłym roku planowane jest również uruchomienie przystanku Szybkiej Kolei Miejskiej łączącej stację z Piasecznem. Alternatywą dla transportu szynowego są odjeżdżające z pobliskiego wiaduktu autobusy numer 715 i 737. Z pętli nieopodal można wyruszyć w podróż linią 809.

Parking nie tylko dla kierowców

Punkt Park & Ride na Ursynowie oferuje 138 miejsc postojowych dla samochodów. Sześć z nich przeznaczono dla osób z niepełnosprawnościami. Pojawiły się również trzy miejsca oznaczone 2+, z których korzystać mogą osoby wspólnie podróżujące jednym pojazdem. Wykonawca nie zapomniał również o tych, którzy tylko podwożą pasażerów pociągu na stację. Przy stacji Warszawa Jeziorki znajdziemy bowiem dwa stanowiska Kiss & Ride.

Zadbano również o komfort docierających do punktu rowerzystów. Na parkingu wyznaczono 40 miejsc postojowych dla rowerów. Według zapowiedzi już niebawem pojawią się tam również stanowiska ładujące dla aut elektrycznych.