Papierosy szkodzą, zwłaszcza te nielegalne – cztery osoby zatrzymane

W jednej z mazowieckich miejscowości doszło do zatrzymania czterech osób. Krajowa Administracja Skarbowa wraz z Centralnym Biurem Śledczym Policji przejęła 16 milionów sztuk papierosów pozbawionych polskiej akcyzy. Zabezpieczono również worki z tytoniem.

Nie tylko papierosy

O akcji służb mówiła rzecznik Krajowej Administracji Skarbowej, Anita Wielanek. Jak poinformowała, była to wspólne działanie z KAS i Centralnego Biura Śledczego Policji. Funkcjonariusze, opierając się na poczynionych w drodze śledztwa ustaleniach, przeprowadzili kontrolę jednej ze znajdujących się na terenie województwa mazowieckiego posesji. Jak się okazało, znaleźli oni na miejscu kartony, wypełnione nielegalnymi wyrobami tytoniowymi.

Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że zabezpieczony towar liczył ponad 16 milionów sztuk papierosów bez polskiej akcyzy. Wartość odkrycia oszacowano na przeszło 12 milionów złotych. Wielanek poinformowała również o odkryciu na posesji jutowe worki zawierające łącznie 40 kilogramów tytoniu do palenia, a także 48 par podrobionych sportowych butów.

Zatrzymano podejrzanych

O zatrzymaniach mówił podkomisarz Paweł Żukiewicz, reprezentujący Centralne Biuro Śledcze Policji. Poinformował on o zatrzymaniu czterech mężczyzn. Do tego zdarzenia doszło w chwili, w której podejrzani rozładowywali znajdujący się na naczepie pojazdu ciężarowego towar. Jak przekazał Żukiewicz, byli oni kompletnie zaskoczeni. Najwyraźniej nie obawiali się żadnej kontroli.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karno-skarbowej. Dwóch z nich natomiast zostało odprowadzonych do aresztu. Ponadto, po weryfikacji, okazało się, że jeden z nich jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, zasądzonej mu w związku z nielegalnym procederem o charakterze narkotykowym.