Ożywienie sportowego ducha: VIII Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

Stadion Legii Warszawa stał się areną VIII Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Turniej, który po czterech latach przerwy spowodowanej pandemią, powrócił ze zdwojoną mocą, przyciągnął młodych zawodników z 21 różnych krajów. Ponadto, obecni na stadionie kibice mogli cieszyć się licznymi atrakcjami oprócz samego turnieju. Nasza fotorelacja dostępna jest po kliknięciu w zdjęcie.

Podczas tego weekendowego wydarzenia na Stadionie Legii przy ulicy Łazienkowskiej, drużyny reprezentujące 21 krajów rywalizowały o zwycięstwo. Były to Belgia, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czechy, Czarnogóra, Estonia, Francja, Jordania, Litwa, Łotwa, Macedonia Północna, Madagaskar, Niemcy, Polska, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Tajlandia, Ukraina, Uzbekistan i Węgry.

Sport niewątpliwie przynosi mnóstwo emocji zarówno dla widzów jak i graczy. Jednak takie imprezy jak te mistrzostwa mają o wiele głębszy cel. Mają na celu kształtowanie charakteru młodych sportowców, inspirację do stawiania sobie celów oraz pokazanie ścieżki rozwoju. Jest to ogromnie istotne dla każdego dziecka bez względu na sytuację rodzinna – a dla tych wychowujących się bez rodziców jest to jeszcze bardziej kluczowe. “Kibicuję wszystkim uczestnikom tego turnieju. Mam nadzieje, że ich pasja do futbolu i ciężka praca włożona w treningi zaowocuje nie tylko sukcesem na boisku tu w Warszawie, ale przede wszystkim będzie miała pozytywny wpływ na ich przyszłość” – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy przed rozpoczęciem turnieju.