Otwarcie nowej kładki dla pieszych i rowerzystów w Warszawie

Dzisiaj, tj. 28 marca, to wyjątkowy dzień dla mieszkańców stolicy – odbędzie się inauguracja nowego mostu pieszo-rowerowego w Warszawie, który umożliwia przejazd z jednego brzegu Wisły na drugi. Pierwsze przechodzenie przez most jest zaplanowane na godzinę 18:00, kiedy to warszawiacy będą mogli po raz pierwszy skorzystać z tej nowej infrastruktury. Rafał Trzaskowski, prezydent miasta Warszawy, ma zamiar osobiście uczestniczyć w tym historycznym momencie i zaprosił mieszkańców do wspólnego spaceru.

Nowo otwarty most łączy Powiśle z Pragą, zaczynając się na ulicy Karowej i kończąc na Stefana Okrzei. Jest to imponująca konstrukcja o długości 452 metrów, która plasuje go wśród najdłuższych kładki pieszo-rowerowej na całym świecie. Jest on dłuższy o 127 metrów od znanej kładki Millennium Bridge w Londynie. Rafał Trzaskowski, przed rozpoczęciem budowy tak monumentalnej przeprawy, zapowiadał, że stanie się ona jednym z symboli Warszawy.

Szlak na moście nie jest podzielony na strefy dla pieszych i rowerzystów. Osoby pieszo pokonają ten dystans w ciągu około 6 minut, podczas gdy rowerzyści pozwolą sobie na to tylko 2 minuty. Most jest wyposażony również w specjalne miejsca wypoczynkowe z drewnianymi ławkami, umożliwiając przechodniom bezpieczne podziwianie widoków, bez przeszkadzania innym użytkownikom.