Ostatnia kawa, czyli pożegnanie z deptakiem

Dni coraz krótsze i wieczory coraz zimniejsze. W związku z chylącym się ku końcowi intensywnym życiem miejskim kończy się czas dla pieszych i rowerzystów na deptaku, który na kilka kolejnych weekendowych dni i nocy połączył Nowy Świat z Krakowskim Przedmieściem. Wieczorem 21 października wjazd dla samochodów na Trakt Królewski zamknięto w tym roku po raz ostatni.

To ostatnia niedziela..

22 i 23 października, czyli najbliższa sobota i niedziela, to ostatnie dni, w których spokojnie przespacerujemy się deptakiem na Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu. Kończący się sezon turystyczny to moment, w którym miasto przywraca tradycyjny ruch na całej długości ulic. Ci, którzy chcą jeszcze skorzystać ze swobody na Trakcie Królewskim, pozostały do wykorzystania ostatnie godziny.

Także w niedzielę pożegnamy się nie tylko ze spacerami całą szerokością ulic, czy beztroską przejażdżką rowerową. Będzie to również ostatni dzień, w który możliwe będzie delektowanie się smakiem kawy w działających na Placu Zbawiciela restauracyjnych ogródkach. Już od poniedziałku ruch w tym rejonie powróci w starym porządku.

Organizacja ruchu i komunikacja miejska

Od 24 października, a więc od początku przyszłego tygodnia, władze miasta przywrócą przedsezonowy porządek ruchu ulicznego. Na rondzie de Gaulle’a samochody poruszać się będą po obu istniejących pasach. Tego dnia przywrócone zostaną również połączenia komunikacji miejskiej.

Od poniedziałku na podstawowe trasy wracają linie autobusowe: E-2, 111, 116, 128, 178, 180, 222, 503, 518 oraz linia N44. Kursy realizowane przez pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego będą obsługiwać Trakt Królewski przez wszystkie dni tygodnia.