Opowieść o Pani Monice – lokalnej celebrytce ze Starej Ochoty

Pani Monika Pietraszek jest pracownicą spożywczaka znajdującego się przy skrzyżowaniu ulic Filtrowej i Asnyka na warszawskiej Starej Ochocie. Od trzech lat tę sympatyczną kobietę można zauważyć noszącą urokliwe, własnoręcznie wykonane opaski na głowie, które przyciągają wzrok klientów i wywołują na ich twarzach uśmiechy. Wdzięczni zaś klienci często uwieczniają uśmiechniętą panią Monikę na zdjęciach, które następnie zamieszczają w lokalnej grupie sąsiedzkiej na portalach społecznościowych. W efekcie sprzedawczyni zyskała sławę w swojej okolicy i stała się lokalną celebrytką.

Wspominając początki swej niecodziennej pasji, pani Monika wyjaśnia, że zaszło to przypadkiem, gdy razem z koleżanką postanowiły nastrajać się przed świętami Bożego Narodzenia, zakładając opaski ze świątecznymi motywami. Pomysł ten spotkał się z dużym entuzjazmem ze strony klientów – jedna z pań wręczyła Monice opaskę na Sylwestra. Ta zawierała ruchome bujaki, które rozbawiły klientów do tego stopnia, że pani Monika postanowiła kontynuować tradycję zakładania nowych opasek regularnie.

W miarę upływu czasu, zwłaszcza podczas karnawału, pani Monika zaczęła wprowadzać do swojej kolekcji coraz bardziej oryginalne i różnorodne opaski, co tydzień prezentując nową kreację na głowie. Tak oto narodziła się historia niezwykłej pasji tej uroczej sprzedawczyni, która dzięki swojej zaradności i poczuciu humoru zyskała serca wielu mieszkańców Starej Ochoty.