Odnowiony Skwer Integrator w Warszawie: Eden miejskiego wypoczynku

Pewien zaniedbany betonowy skwer na Bielanach, jednej z dzielnic Warszawy, przeszedł metamorfozę, stając się przyjaznym miejscem odpoczynku. Mieszkańcy już teraz mogą cieszyć się komfortem nowo zamontowanych ławek i siedzisk, a wraz z nadejściem wiosny będą mieli okazję podziwiać piękno kwitnących roślin, których liczba sięga 3 tysięcy.

Niedawno dobiegły końca główne prace związane z ostatnim etapem budowy Skweru Integrator. Teren położony na skrzyżowaniu ulic Kasprowicza i alei Zjednoczenia stał się teraz bardziej dostępny dla mieszkańców. Powstały tu nowe miejsca do odpoczynku – wygodne siedziska na drewnianych tarasach oraz typowe dla Warszawy ławki.

Jak informuje Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, przeprowadzono też prace remontowe tarasu ze schodami przy budynku Bielańskiego Integratora Przedsiębiorczych. Jego powierzchnia została zmniejszona, a dodatkowo powstała nowa pochylnia dla osób o ograniczonej mobilności.

W ramach drugiego etapu inwestycji, z terenu skweru usunięto blisko 300 metrów kwadratowych utwardzonej powierzchni. W miejscu, gdzie wcześniej znajdował się mur oporowy, teraz jest trawnik i żywopłot z irgi błyszczącej. Na pozostałym terenie posadzono nowe rośliny cebulowe, byliny, krzewy oraz trzy okazałe lipy holenderskie w odmianie ‘Palladia’.

Mieszkańcy mogą również korzystać z nowych koszy na śmieci. Poza tym, na skwerze pojawiły się nowe latarnie i zamgławiacz. Skwer Integrator został wybudowany przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy we współpracy z Urzędem Dzielnicy Bielany. Za wykonanie prac odpowiedzialna była firma BIOSFERA Tomasz Tomala. Pierwszy etap inwestycji zakończył się w kwietniu 2023 roku.