“Obudź w sobie dziecko” – XXI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej w Warszawie rozpocznie się już 02 października

Już niebawem XXI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej. Podczas pięciu kolejnych weekendów widzowie będą podziwiać niezwykłe pokazy prestidigitatorskie, zapierające dech w piersiach akrobacje, mrożące krew w żyłach przedstawienie z kołem śmierci, a także ryzykowne pokazy motorowe. Największe w Polsce wydarzenie cyrkowe rozpocznie się 02 października 2021 roku.

Warszawski Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej to największe tego typu wydarzenie w kraju i jedno z największych na terenie Europy. Wieloletnia tradycja tego wydarzenia to efekt spektakularnych pokazów na najwyższym światowym poziomie. Co roku festiwal gości największe gwiazdy cyrkowej sceny.

“Obudź w sobie dziecko”, czyli cyrkowe atrakcje dla całej rodziny

Tegoroczne hasło, pod którym promowany jest festiwal, brzmi “Obudź w sobie dziecko”. Jak mówią organizatorzy wydarzenia, ich celem jest przedstawienie tradycyjnych atrakcji w nowej, bajkowej odsłonie. Reżyser i jeden z organizatorów XXI Festiwalu Sztuki Cyrkowej, Kamil Zalewski, wypowiedział się na temat roli cyrku. Podkreśla, że zadaniem aktualnego cyrkowego widowiska jest wprowadzenie widza w świat magii i czarów. Podkreśla jednak, iż zdając sobie sprawę z dokonujących się w świecie przemian, pozostawienie tej formy rozrywki bez modyfikacji nie jest możliwe. Dlatego w czasie spektaklu na widzów czekać będą liczne niespodzianki i atrakcje, także spoza cyrkowego zaplecza.

Co czeka widzów podczas spotkań pod cyrkowym namiotem?

Cyrkowe widowiska dedykowane są osobom w każdym wieku. Radość, śmiech i dobra zabawa to przecież doskonała propozycja zarówno dal młodszych, jak i starszych. Podczas tegorocznej edycji festiwalu nie zabraknie ulubieńca publiczności, clowna RiCO, który zaprezentuje się w rozbawiających do łez sytuacjach. Podniebne akrobacje i pokazy gimnastyczne zafascynują z pewnością wszystkich obecnych. Największe emocje jednak wzbudzą zapewne ulubione przez polską publiczność programy Koło Śmierci i pokaz motorowy w kuli.