Objazdy na Targówku – od 01 kwietnia zmieniły się zasady ruchu drogowego

Koniec prac nad druga linią metra tuż, tuż. W związku z tym od kwietnia kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą uzbroić się w cierpliwość. Objazdy, zamknięte ulice, zmiany w kursowaniu autobusów – to konsekwencje odtwarzania ulic na Targówku po podziemnych pracach.

Wspólne przedsięwzięcie

Prace podziemne na Targówku zmierzają ku końcowi. Teraz nadszedł czas na przeróbki na powierzchni. Przebudowa ulic, które biegną nad podziemnymi tunelami metra to wspólne działanie Zarządy Transportu Miejskiego, Metra Warszawskiego i Zarządu Dróg Miejskich. Rewitalizacja obejmie tereny przylegające do nowo wybudowanych stacji na Bródnie i Zaciszu, jednak największe zmiany czekają ulicę Kondratowicza. O projekcie, jaki na odcinku Remblińska – św. Wincentego zamierzają wdrożyć drogowcy, pisaliśmy wcześniej.

Zmiany na drodze

Pierwsze zmiany w dotychczasowym funkcjonowaniu tego obszaru dało się zauważyć w czwartek 31 marca. Wtedy to usunięto wszelkie znaki informacje o tymczasowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Samarytanka i Krośniewickiej. Było to przygotowanie do wznowienia uprzednio obowiązującego porządku ruchu drogowego. 01 kwietnia natomiast z ruchu wyłączono skrzyżowanie ulic Codziennej, Rolanda, Figara oraz Spójni. Wyznaczone objazdy będą obowiązywać do końca kwietnia.

Nie pojedziemy ulicą św. Wincentego

Zgodnie z zapowiedzią ratusza w piątek 01 kwietnia o godzinie 23.30 zamknięto ulicę św. Wincentego, na której wyłożono świeżą nawierzchnię. Nie dostępny dla kierowców odcinek objął przestrzeń między parkingiem przy Urzędzie Dzielnicy Targówek do skrzyżowania z ulicą Kondratowicza. W związku z tym wyznaczono nowe trasy między innymi na odcinku Trasa Toruńska – ulica Młodzieńcza.

Objazd skrzyżowania do ulicy św. Wincentego poprowadzono ulicami: Matki Teresy z Kalkuty, Gilarską, Samarytanką, Jórskiego, Radzymińską, Młodzieńczą, Kondratowicza. Do ulicy Głębockiej można również dotrzeć, kierując się ulicami: Matki Teresy z Kalkuty, Chodecką, Kondratowicza, Malborską i św. Wincentego. Podróżując dalej do Trasy Toruńskiej kierowcy dojadą na Bródno.

Zakończenie prac zaplanowano na koniec maja. Kolejnym krokiem będzie zaplanowane na początek czerwca odtwarzanie nawierzchni ulicy Kondratowicza.

Zmiany w komunikacji

Zmiana organizacji ruchu nie pozostała oczywiście bez wpływu na transport komunikacji miejskiej. Trwające od 01 kwietnia prace na ulicy Rolanda poskutkowały między innymi skróceniem trasy linii autobusowej 512. Na wielu liniach od 02 kwietnia obowiązują objazdy.