Nowe stacje metra są już otwarte!

Od ostatniego dnia czerwca podróżujący przez stolice mogą korzystać z nowo otwartych stacji metra. Bemowo i Ulrychów obsługują pasażerów drugiej linii metra.

Oficjalne otwarcie nowych stacji

W ostatni czwartek, 30 czerwca, na nowej stacji metra Bemowo, podczas konferencji prasowej pojawił się prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. W czasie swojego wystąpienia mówił on o sukcesach, jakie na swoim koncie w ostatnich miesiącach odnotowało Metro Warszawskie. Jak podkreślił, Bemowo to już dziewiąta dzielnica, do której można dotrzeć, korzystając z połączenia kolei miejskiej.

Trzaskowski, który otworzył spotkanie około godziny 15.30 wspomniał również, że właśnie w tej chwili składane są odpowiednie podpisy na dokumentach, które pozwolą na udostępnienie nowego odcinka metra warszawianom. Prezydent podziękował również wojewodzie za przyspieszenie całego procesu, który znalazł swój finał zaledwie pół godziny po rozpoczęciu konferencji. Obie stacje – Bemowo i Ulrychów – oficjalnie otwarto.

Jednak nie tylko prezydent Trzaskowski przemawiał podczas czwartkowego wydarzenia. Głos zabrała również obecna w Warszawie unijna komisarz ds. spójności i reform, Elisa Ferreira. Komisarz podziękowała za zaproszenie do Warszawy. Jak mówiła, zrealizowany w stolicy Polski projekt linii metra to doskonały przykład na rozsądne wykorzystanie przekazanych przez Wspólnotę Europejską środków finansowych. Rozwój transportu kolejowego w mieście to w końcu podniesienie komfortu korzystających ze środków komunikacji miejskiej obywateli miasta. Jest to również wyraz troski o środowisko naturalne.

Jak będziemy podróżować?

Jak mówił opierający się na wstępnych analizach prezydent Trzaskowski, w ciągu roku z nowo otwartych stacji ma skorzystać blisko 40 milionów pasażerów. Czas potrzebny na pokonanie odcinka między stacją Trocka a Bemowo ma zająć 30 minut.

Otwarty w czwartek odcinek drugiej linii M2 to najkrótszy z dotychczas udostępnionych. Obejmujący dwie nowe stacje tor mierzy niewiele ponad dwa i pół kilometra. I choć dziś za stacja Bemowo znajdziemy tory dostawcze dla składów metra, to już w niedalekiej przyszłości pociągi ruszą nimi w kierunku Karolina.