5 usług pogrzebowych w Warszawie, które sprawią, że godnie pożegnasz drugiego człowieka

Organizacja pogrzebu zawsze przebiega w zbliżony sposób. Rodzina decyduje się na usługi firmy pogrzebowej, która następnie wykonuje podstawowe usługi pogrzebowe. W dzisiejszym artykule kilka usług, które sprawią, że rodzina pożegna bliskiego w sposób jeszcze bardziej osobisty.

Każdy człowiek jest wyjątkowy i buduje ważne relacje z innymi. Rodziny wspólnie budują swoje życie, żyją zgodnie z wyznawanymi przez siebie poglądami i spędzają czas, realizując swoje pasje. Jeśli nawet wartości lub pasje się różnią pomiędzy poszczególnymi członkami, to w rodzinie najczęściej szanuje się to, jak żyje drugi człowiek. Bardzo ważne jest więc, aby ostatnie pożegnanie wyglądało dokładnie tak, jakby życzył sobie tego Zmarły.

Pogrzeb wyznaniowy lub świecki

To jedno z najważniejszych pytań, na jakie musi odpowiedzieć sobie rodzina. Czy pogrzeb powinien być zorganizowany w sposób świecki, czy wyznaniowy? Niektóre osoby nie chcą, aby w dniu ich pogrzebu była obecna osoba duchowna, inne całe życie poświęcały Bogu. Ważne jest więc, aby w trakcie uroczystości żałobnej osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie pogrzebu był ksiądz lub mistrz ceremonii. Zakłady pogrzebowe współpracują z doświadczonymi mistrzami ceremonii, dlatego zawsze zorganizują usługę takiej osoby.

Pogrzeb kremacyjny lub tradycyjny

Pytanie o to, czy pogrzeb powinien być urnowy, czy z trumną, pada najczęściej na samym początku rozmów dotyczących organizacji pogrzebu. Coraz więcej osób jeszcze za życia deklaruje, w jaki sposób chce być pożegnania. Każdą wolę należy uszanować.

Kwestie osoby odpowiedzialnej za przeprowadzenie pogrzebu, jak i kwestie związaną z formą pochówku wchodzą w podstawowy zakres obowiązków. Z jakich dalej korzystać usług, aby ceremonia pogrzebowa miała indywidualny charakter.

Zakład pogrzebowy Nekropolis oferuje kilka usług, które rodziny mogą personalizować pod swoje gusta.

Wieńce i wiązanki

Kwiaty to nieodłączny element uroczystości pogrzebowej. Najczęściej wykonuje się na tę okazję wieńce na zielonej podstawie z żywych kwiatów. Coraz częściej jednak kompozycje florystyczne można spotkać w zupełnie innej formie. W zakładzie pogrzebowym Nekropolis przygotowuje się wieńce na planie koła, serca lub łezki. Taki wieniec może być wykonany z samych róż lub ulubionych kwiatów zmarłego jak słoneczniki.

Oprawa kaplicy

Nie tylko zdjęcie pamiątkowe i wieńce mogą stanowić oprawę. W dniu pogrzebu mogą pojawić się elementy nawiązujące do prywatnego życia drugiego człowieka. Jeśli Zmarły był nurkiem, koło urny lub trumny mogą znaleźć się jego płetwy i maska do nurkowania, jeśli malował, zamiast tradycyjnego zdjęcia można postawić autoportret. Każdy człowiek miał pasje, które symbolicznie mogą stanowić oprawę pogrzebu.

W dłoniach zmarłego

W przeszłości, w tradycjach niechrześcijańskich, zmarłych chowano z ich dobytkiem. Dzisiaj takich praktyk się nie stosuje, ale nadal symbolicznie umieszcza się w dłoniach Zmarłego pewne przedmioty. Najczęściej jest to książeczka do nabożeństwa lub różaniec. Zdarzają się jednak przypadki, w których do trumny włożono okulary (jeśli zmarły za życia się z nimi nie rozstawał), długopis lub łyżkę (jak głosi historia o mężczyźnie, który bardzo lubił desery).

Pogrzeb to czas pożegnania, który zawsze powinien być zorganizowany w taki sposób, aby rodzina mogła to pożegnanie zorganizować na swoich zasadach. W zakładzie pogrzebowym Nekropolis w Warszawie kadra firmy wsłuchuje się we wszystkie oczekiwania, a następnie je realizuje.