Nowe ekspozycje w Narodowym Muzeum Techniki w Warszawie!

Narodowe Muzeum Techniki to przede wszystkim zbiory związane z polskimi dokonaniami w tej dziedzinie. Muzeum kontynuuje misję zapoczątkowaną przez niedziałające już Muzeum Techniki i Rolnictwa utworzone w 1875 roku oraz Muzeum Techniki i Przemysłu, powstałe w 1955 roku. Obie placówki zlikwidowano z powodu problemów finansowych.

Historia sięgająca 13 miliardów lat wstecz

Zbiory Narodowego Muzeum Techniki są imponujące i opowiadają fascynującą historię rozpoczynającą się 13,5 mld lat temu. Nowe ekspozycje nawiązują też do współczesnych problemów energetycznych, z którymi zmaga się cały świat. Muzeum w ciekawy sposób ukazuje dzieje polskiego górnictwa i przemysłu. Wystawy prezentują również największe osiągnięcia inżynieryjne Polaków, skupiając się na najciekawszych osiągnięciach z czasów od XVII do XX wieku. Muzeum jest interesującą atrakcją dla wszystkich, nie tylko dla wielbicieli techniki. Składa się z eksponatów, których nie zobaczymy nigdzie indziej.

Muzeum mieści się w Pałacu Kultury i Nauki. To nowa placówka, która powstała w porozumieniu ministra kultury z resortem edukacji i miastem.